JAKIE SĄ SKUTECZNE DOMOWE SPOSOBY NA CELLULIT?

Cellulit to typowo kobieca przypadłość, która dla wielu z pań jest powodem do poważnych kompleksów. Trudno się dziwić, ponieważ cellulit to dosyć zauważalny defekt, który jest widoczny zwłaszcza latem, kiedy nosi się kuse spodenki, czy spódnice.

Czynników powstawania cellulitu jest wiele. Najczęściej jest to spowodowane nadmiarem żeńskich hormonów, a także nieodpowiednią dietą obfitującą w cukry proste i wysoko przetworzoną żywność. Siedzący tryb życia to również czynnik, który sprzyja powstawaniu cellulitu. Jest wiele preparatów, które zapewniają skuteczność w walce z cellulitem, jednak warto spróbować również domowych sposobów, które zazwyczaj przynoszą zaskakująco dobre rezultaty. Jednak w tym przypadku kluczem do sukcesu jest regularność.

Domowe sposoby na cellulit, które pomogą Ci wygrać z nim walkę:

Peeling kawowy

Efekty regularnego stosowania tego peelingu zazwyczaj przewyższają najśmielsze oczekiwania. Jest on banalnie prosty w przygotowaniu. Wystarczy zaparzyć kawę i popularne fusy wykorzystać do późniejszego masażu ciała. Można je wzbogacić także olejkiem kokosowym, czy oliwką z oliwek, aby zwiększyć właściwości pielęgnacyjne peelingu. Taki peeling warto wykonywać regularnie około 3 razy w tygodniu. Peeling pobudza krążenie krwi, dodatkowo zawarta w nim kofeina jeszcze bardziej się do tego przyczynia. W ten sposób łatwiej usuwane są zalegające toksyny i tłuszcz.

Naprzemienny prysznic

Metoda bardzo prosta, a zarazem skuteczna. Chodzi tutaj o naprzemienne polewanie miejsc objętych cellulitem raz zimną, a raz ciepłą wodą. W ten sposób w znacznym stopniu poprawia się krążenie, a także zmniejsza się obrzęk. Taki zabieg warto wykonywać codziennie, aby efekty były zauważalne.

Zielona herbata

Od dawna napój ten jest znany ze swoich dobroczynnych właściwości. W znacznym stopniu przyczynia się on do usuwana z organizmu nadmiaru toksyn. Dzięki temu można szybciej pozbyć się niechcianego cellulitu.

Lód

Okładanie partii objętych cellulitem kostkami lodu w doskonały sposób ponudzi krążenie i ułatwi utratę tkanki tłuszczowej.

Masaż

Można go wykonywać samodzielnie, jak i również może być wykonywany przez kogoś. Skuteczny będzie ten wykonany przy pomocy rąk, jak i przy pomocy specjalnej szczoteczki, czy rękawiczki do masażu.

Ruch

Aktywność fizyczna ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie, jak i na wygląd, a także samopoczucie. Warto wykonywać takie ćwiczenia, które to angażują problematyczne partie.

Cellulit to poważny, a zarazem często spotykany defekt. Warto jednak zauważyć, iż odrobina chęci i samodyscypliny może rozwiązać ten problem.

[WIDEO] Zobacz także przepis na domowy zabieg usuwający cellulit