Jak rozwiązać problemy z cerą tłustą?

cera

Sprawia sporo problemów w codziennej pielęgnacji, trudno też utrzymać ją w dobrej formie. Dla wielu kobiet jest ona poważnym problemem. Tłusta cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz starannego dobory kosmetyków. Co warto o niej wiedzieć?

 

Jakie kłopoty są najczęstsze w jej przypadku? Skóra, która ma tendencje do przetłuszczania się, nie wygląda zbyt dobrze. Sporym problemem jest jej szarożółty kolor, który negatywnie wpływa na wygląd każdej z nas. Innym problemem jest błyszcząca się skóra oraz fakt, iż kobiety obdarzone taką cerą muszą się borykać ze zbyt dobrze widocznymi ujściami gruczołów łojowych. Tłusta cera nie bez powodu kojarzona jest z takimi problemami, jak rozszerzone pory i zaskórniki. Innym problemem jest tu nadmiar łoju oraz słabe ukrwienie.

Czy to oznacza, że tłusta cera wiąże się z samymi tylko problemami? Nie. Skóra tłusta lepiej radzi sobie ze szkodliwym wpływem środowiska, jest też bardziej odporna na takie czynniki, jak wiatr, chłód oraz promienie słoneczne.

Wielkim minusem jest tu jednak silniejsza reakcja skóry na czynniki wewnętrzne. Efekt?

Stres oraz drobne problemy z hormonami mogą się w znacznym stopniu odbić na wyglądzie skóry. By tłusta cera nie sprawiała zbyt wielu problemów, ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja.

Lepiej unikać tych kosmetyków, które naruszają naturalną florę bakteryjną skóry. Warto za to sięgać po te kosmetyki, które powstały z myślą o tłustej skórze i które w delikatny sposób wspierają jej ochronę. Ważne jest tu odpowiednie nawilżenie, choć dla osób obdarzonych cerą najważniejszą sprawą staje się dotlenienie skóry za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków.