kebab

Kuchnia

Kebab – Zdrowszy fastfood?

29 Wrz , 2016  

Kebab z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy. Jest idealnym rozwiązaniem dla każdej spieszącej się osoby, która chciałaby zjeść porządny posiłek w ciągu dnia, a nie ma czasu samodzielnie go przygotować.

Co znajduje się w kebabie?

Kebab to mięso baranie, a także kurczak oraz cielęcina. Co ważne w kebabie nigdy nie znajduje się mięso wieprzowe. Dodatek do kebaba to między innymi duża porcja warzyw- całość zamknięta jest w bułce. Takie połączenie mięsa, bułki oraz warzyw to doskonały sposób nawet na większy głód.

Kebab wegetariański

Kebab ma także wersje wegetariańską. Zamiast mięsa znajduje się w niej falafel, który jest robiony z ciecierzycy, pietruszki oraz przypraw. Falafele w formie kuleczek smaży się na głębokim oleju. Dzięki temu są lekko chrupiące. Takie falafele są umieszczane w bułce, a do tego dodaje się do nich świeże warzywa, tak jak w przypadku kebaba.

Dobra knajpa z kababem w Warszawie

Jak rozpoznać dobrą knajpę, w której znajdziemy smaczny kebab? Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na menu. Czy wszystko co znajduje się w danej knajpie na pewno ma związek z prawdziwym kebabem. Po drugie należy także poczytać opinie innych na temat danego miejsca w Warszawie. Czy im smakowało i czy polecają nam przyjść. Opinie innych gości danych miejsc powinny być dla nas bardzo ważne przy wybieraniu nowych miejsc do odwiedzania. Do tego Warszawa oferuje wiele ciekawych stron, na których znajdziemy recenzje lokali w stolicy. W ten prosty sposób szybko się zdecydujemy na dane miejsce, gdzie możemy pysznie i smacznie zjeść.

Kebab jest doskonałą alternatywą na zdrowszy fastfood. Szczególnie jeśli wybierzemy takie chude mięso jak kurczak. Do tego duża ilość warzyw, mało sosu i bułka. Takie rozwiązanie jest idealne na szybki obiad na mieście, bądź zawsze wtedy, gdy dopadnie nas chęć na coś zamówionego, a chcemy podjąć możliwie jak najlepszą decyzję dla naszego zdrowia i diety. Kebab to w końcu białko, węglowodany, jak i tłuszcze, a jedzony co jakiś czas pysznie urozmaici naszą dietę. Warto spróbować!

, , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *